Türkiye'de En Çok Tercih Edilen Otomobil Marka ve Modelleri Belli Oldu

Ülkemizde araba tutkunları tarafından en çok tercih edilen marka ve modeller belli oldu. Yapılan araştırmalara göre Türkiye, son 2 yılda en çok RENAULT markası rağbet görürken, en çok tercih edilen otomobil modeliyse Fiat EGEA oldu.


Hem ekonomik olması hemde yakıt tasarrufu bu araçları cazip kılan özellikleri..


ODD'nin verilerine göre Türkiye, 2019 yılında en çok Renault markasına rağbet etti. İlk sekiz aylık süreçte Renault markalı 33 bin 77 adet araç satılmış durumda. Renault'un peşindense tahmin edilebileceği gibi Fiat geliyor. Özellikle Egea modeliyle dikkatleri üzerine çeken Fiat, geçtiğimiz sekiz aylık süreçte 28 bin 122 satış gerçekleştirmiş durumda.


Listenin üçüncü sırasından Alman otomobil devi Volkswagen yer alıyor ve geçtiğimiz aylarda 19 bin 532 adet Volkswagen satışı gerçekleşmiş durumda. Volkswagen'i 13 bin 369 araçla Toyota, 12 bin 154 araçla Hyundai, 10 bin 637 araçla Peugeot, 10 bin 633 araçla Honda, 7 bin 677 araçla Dacia, 7 bin 627 araçla Opel ve 7 bin 72 araçla da Nissan takip ediyor. Otomobil sektöründe önde gelen ve lüks olarak nitelendirilen markalardan olan Audi, BMW ve Mercedes gibi markalarsa ne yazık ki ilk 10'da kendilerine yer bulamıyorlar.


Hızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

Merkezi Lokasyonlar

Size en yakın merkezi lokasyonlarımızdan aracınızı teslim alabilir ve teslim edebilirsiniz.

Ekonomik Fiyatlar

Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Telefon
WhatsApp