Emniyetli Sürüş ve Yakıt Tasarufu Önerileri

 Kesinlikle alkollü olarak araç kullanmayın ve kullandırmamaya çalışın.

- Emniyet kemerinizi mutlaka takın ve taktırın. Mümkünse arka koltuktakilere de taktırın Unutmayın (50 KM HIZDA)ani fren esnasında ortalama ağırlıklar 40 kat artarak öne doğru fırlayacaktır. Arka cam önüne sert cisimler koymayın. Çocukları mutlaka çocuk koltuğuna oturtunuz. Emniyet kemerinin taşıtınızın orta direklerinde bulunan ayarlı tutucularından boyunuza göre ayarlayın. Emniyet kemeri kesinlikle boyun bölgenizin üzerinde olmasın.

- Gece ve gündüzleri mutlaka kısa farlarınızı yakınız .Farlarınız, Aynalarınız,Camlar,Stoplar,Park lambaları daima çalışır ve temiz olmalı.

- Sileceklerinizi görüşün kapanmasını beklemeden çalıştırın

- Sinyallerinizi yön değiştirmelerde mutlaka kullanın,Sinyal vermeniz size geçiş üstünlüğü sağlamaz kontrol ettikten sonra şerit değiştiriniz.Başkasının sinyaline asla güvenmeyin..

- Yağmurun yağdığı ilk anlarda dikkatli olun hız azaltın, mıcırlı ve sisli havalarda da hız azaltın.

- Direksiyon simidini mutlaka iki elle tutun ve 9.15 pozisyonunda olmalıdır.

- Koltukları mutlaka kendinize göre ayarlayın,direksiyona olan uzaklığınız omuzunuzu koltuk sırtlığından kaldırmadan bileğiniz direksiyonun 12 noktasına değecek şekilde ayarlayınız. Ayağınız pedallara basılı iken gergin olmamalı ve dizinizde normal bir açı olmalıdır.

- Acil fren durumunda daha kısa mesafede durmak için debriyaja ve frene birlikte basınız. Daima seyir esnasında ön ve arka trafiği kontrol ederseniz algılama süresi kısalır ve daha kısa mesafede durabilirsiniz.

- Kırmızı ışıkta ve yaya geçitlerinde durduğunuz zaman geçit çizgilerini ihlal etmeyin ve bu sayede yeşilin yandığını daha rahat görebilirsiniz.

- Kırmızıdan sonra yanan yeşil ışık esnasında arkadaki korna seslerini dikkate almayınız. Kendinize 2 sn lik bir zaman sağlayınız unutmayınız yandan çarpmalar da çok tehlikeli sonuçlar doğurur.

- Sisli havalarda kayganlık faktörü artacağından takip mesafesini artırınız siste önünüzdeki aracı değil de yolun sağındaki yol çizgisini eğer çizgi yoksa yolun sağ sınırını takip ediniz.

- Ön yolcu hava yastığı varsa 1.65 cm den küçük boyluları ön koltukta oturtmayın.

- Koltuk başlığı çarpmalarda hayat kurtarır araca bindiğiniz zaman ayarlarını kontrol edin.

- Sollama esnasında kararlı olun. Sollama yerini, zamanını ve hızını iyi seçin

- Yağışsız havada ve yağışlı havada takip mesafesine uyunuz. Sadece önünüzdeki aracı değil onların önündeki ve arkasındaki araçları da takip ediniz.

- Araç kullanırken cep telefonu ile konuşmayın zorunlu ise aracı sağa çekip durdurunuz. Konuşurken dikkatiniz dağılır ve kazaya sebebiyet verirsiniz

Hızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

Merkezi Lokasyonlar

Size en yakın merkezi lokasyonlarımızdan aracınızı teslim alabilir ve teslim edebilirsiniz.

Ekonomik Fiyatlar

Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Telefon
WhatsApp