TOPLU TAŞIMA MI, BİREYSEL ARAÇ MI, KİRALAMA MI?

Corona virüsü salgını sebebiyle işe gitmek veya seyahat etmek zorunda olan tüketicilerin de kafaları şu dönemlerde çok karışık. Konuşma fırsatı bulduğum herkes sürecin sonunu tahmin edememekten şikayetçi. Bu dönemde işe gitmek zorunda kalan tüketicilerin otomobil satın almaya yöneleceği tahmin ediliyor.

Bu tahmini ve süreçten etkilenen, yükselen otomobil fiyatlarını birleştirdiğimizde ise ortaya “Toplu taşıma mı, bireysel otomobil mi, kiralama mı?” sorusu çıkıyor. Önümüzdeki günlerde tüketicilerin bireysel seyahat sorunlarını toplu taşımadan uzaklaşarak çözmeleri bekleniyor.

Peki bireysel araç kiralama gerçekten tüketici açısından bir çözüm olabilir mi ya da şu anda bireysel araç kiralamada durum nasıl? Aslında merak ettiğimiz konu “Corona virüsü salgını bireysel araç kiralama sektörünü nasıl etkiledi?” sorusuyla özetlenebilir. 

SALGIN SONRASINDA TALEP ARTACAK

Yaşanan süreci belirterek yaptıkları iş ve uyguladıkları işleyişle alakalı ciddi değişimlerin gerçekleşeceğini de belirten TOKKDER Başkanı İnan Ekici, “Salgın sonrası, bireylerin izole, hijyen standartları yüksek ve kontrollü ulaşım ihtiyacıyla birlikte, şehir içi ulaşımda toplu taşımaya, şehirler arası yolculuklarda ise uçak, tren ve otobüs taşımacılığına olan talebin belirli bir oranının bireysel ulaşıma kayacağını, bununla birlikte araç sahipliği, araç kiralama ve araç paylaşımına olan talebin artacağını düşünüyoruz.” dedi.

AĞUSTOS, EYLÜL GİBİ NORMALE DÖNEBİLİRİZ…

Ekici, “Genel olarak, Haziran ayı itibarıyla iyileşmenin başlayacağı ve Ağustos-Eylül gibi de normale dönüşün gerçekleşeceği öngörüsüne sahibiz.” dedi ve “Günlük araç kiralama sektörü özelinde konuşmak gerekirse; sektörün iş hacmi nisan ayında yüzde 50-60 daralmış durumda. Salgının devam etmesi durumunda, bu daralmanın daha da artacağı endişesini taşıyoruz. Özellikle yüksek sezondaki turizm beklentisinin Covid-19 etkisi ile ciddi oranda düşmüş olması ve günlük araç kiralama sektörünün senelik cirosunu ağırlıklı olarak yüksek sezonda gerçekleştirmesi nedeni ile bir önceki yıla göre daralma ile karşı karşıya olduğumuzu düşünüyorum.” diye ekledi.

Hızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

Merkezi Lokasyonlar

Size en yakın merkezi lokasyonlarımızdan aracınızı teslim alabilir ve teslim edebilirsiniz.

Ekonomik Fiyatlar

Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.